O FESTIVAL


A oitava edición do Rexenera Fest terá lugar do 2 ao 13 de xunio de 2022: cinco muralistas deixarán candansúa obra para este crecente museo ao aire libre. 

 

Nesta edición os artistas e as artistas convidadas serán:

 

🎨 Daan Botlek, desde os Países Baixos

🎨 Udatxo, desde Euskadi

🎨 Alba Fabre, desde Cataluña

🎨 Twee Muizen, desde Galiza

🎨 Marija Tiurina, desde Lituania

 

E como no Rexenera Fest ti sempre formas parte, traémosvos as seguintes actividades, onde vos esperamos!

 

🧶 Obradoiro de iniciación ao tufting gun “Tapices con la” con Twee Muizen ✍🏻 Inscricións abertas. Para participar, envía un mail adxuntando o teu portfolio a actividades@rexenerafest.gal

 

📍 Roteiros guiados

 

🌈 Xogos en familia

 

🍸 Sesión vermú con Familia Caamagno + DJ Mil

 

🪩 Festa de peche con DJ Mil

 

📱 Entrevistas cos artistas en directo desde a nosa conta de Instagram

 

---------------

 

O FESTIVAL

O proxecto pretende reunir cada ano o mellor da escena galega, estatal e internacional do mundo da arte urbana, para así facer da nosa vila un gran museo ao aire libre que irá medrando ano tras ano. O festival serve como unha xanela de Carballo aberta ao mundo, que sitúa no mapa a vila a través das súas rúas e favorece un turismo cultural diferente na zona urbana do concello.  

 

 Rexenera Fest actúa en cada edición como un axente rehabilitador contra o feísmo urbanístico e utiliza as rúas como un espazo de diálogo e de expresión artística. Rexenerando espazos deteriorados, achegándolle valor engadido á paisaxe urbanística, dinamizando o tránsito peonil e expandindo os espazos de lecer nas zonas nas que se está a intervir.

 

Durante unha semana, outro ano máis os/as artistas participantes estarán traballando en distintas localizacións, ás que os veciños, veciñas e visitantes poderán achegarse e apreciar a habilidade e todo o proceso artístico de cada obra.

 

---------------------

 

Artistas edicións anteriores:

 

2021:

MARTA LAPEÑA (Madrid)

MØU  (Galiza)

FRANCO FASOLI (Arxentina)

ANA LANGEHELDT  (Andalucía)

HARSA  (Aragón)

VAN VUU (Catalunya)

 

---------------------

 

2020:

SABEK (Madrid) 

ELISA CAPDEVILA (Cataluña)

XOANA ALMAR (Galiza)

RESKATE (Euskadi/Cataluña)

 

SOKRAM (Galiza)

 

---------------------

 

2019:

LIDIA CAO (Galiza)

MILLO (Italia)

MARINA CAPDEVILA (Cataluña)

PICHIAVO (Valencia)

SATR (China)

 

MILU CORRECH (Arxentina). 

 

---------------------

 

2018:

MILU CORRECH (Arxentina)

DOA (Galiza)

DANIEL MUÑOZ "SAN" (Cáceres)

BOSOLETTI (Arxentina/Italia)

LULA GOCE (Galiza)

SPOK (Madrid)

 

 

---------------------

2017:

ANIMALITOLAND (Arxentina)

ISAAC CORDAL (Galiza)

NADA (IRIA FAFIÁN) (Galiza)

SEKONE (Galiza)

BTOY (Cataluña)

CURIOT (México)

YOSEBA MP (Galiza)

SATURNO (Cataluña)

CINTA VIDAL (Cataluña)

JORIT AGOCH (Italia)

 

POWONE (Galiza)

 

---------------------

2016:

NATALIA RAK (Polonia)

ISAAC MAHOW (Zaragoza)

HYURO (Arxentina / España)

CASE MACLAIM

NOVENOEL (Galiza)

 

CESTOLA NA CACHOLA (Galiza)

 

---------------------

 

2015:

ARYZ (Cataluña)

DULK (Valencia)

MIGUEL PERALTA (Almería/Galiza)

BORDALO II (Portugal)

PIXEL PANCHO (Italia)

 

 

 

 

 



Contacta con nós

Atención: Los campos marcados con * son obligatorios.