A novena edición do Rexenera Fest terá lugar do 1 ao 11 de xunio de 2023: seis muralistas deixarán candansúa obra para este crecente museo ao aire libre.
Nesta edición os artistas e as artistas convidadas serán:
🎨 MAZ, dende Galiza.
🎨 SUSANA BLASCO, dende Zaragoza.
🎨 ALEGRÍA DEL PRADO, dende México e España.
🎨 IOTA, dende Bélxica.
🎨 ALBERTO MONTES, dende Sevillla.
🎨 ELE ZISSOU, dende Salamanca.
E como no Rexenera Fest ti sempre formas parte, traémosvos as seguintes actividades, onde vos esperamos!
📍 Roteiros guiados
🌈 Xogos en familia
Para participar, envía un mail adxuntando o teu portfolio a actividades@rexenerafest.gal
🍸 Festa de peche con:
DIOS KE TE CREW e FAMILIA CAAMAGNO
---------------
O FESTIVAL
O proxecto pretende reunir cada ano o mellor da escena galega, estatal e internacional do mundo da arte urbana, para así facer da nosa vila un gran museo ao aire libre que irá medrando ano tras ano. O festival serve como unha xanela de Carballo aberta ao mundo, que sitúa no mapa a vila a través das súas rúas e favorece un turismo cultural diferente na zona urbana do concello.
Rexenera Fest actúa en cada edición como un axente rehabilitador contra o feísmo urbanístico e utiliza as rúas como un espazo de diálogo e de expresión artística. Rexenerando espazos deteriorados, achegándolle valor engadido á paisaxe urbanística, dinamizando o tránsito peonil e expandindo os espazos de lecer nas zonas nas que se está a intervir.
Durante unha semana, outro ano máis os/as artistas participantes estarán traballando en distintas localizacións, ás que os veciños, veciñas e visitantes poderán achegarse e apreciar a habilidade e todo o proceso artístico de cada obra.
---------------------
Artistas edicións anteriores:
2022:
🎨 Daan Botlek, desde os Países Baixos
🎨 Udatxo, desde Euskadi
🎨 Alba Fabre, desde Cataluña
🎨 Twee Muizen, desde Galiza
🎨 Marija Tiurina, desde Lituania
2021:
MARTA LAPEÑA (Madrid)
MØU (Galiza)
FRANCO FASOLI (Arxentina)
ANA LANGEHELDT (Andalucía)
HARSA (Aragón)
VAN VUU (Catalunya)
---------------------
2020:
SABEK (Madrid)
ELISA CAPDEVILA (Cataluña)
XOANA ALMAR (Galiza)
RESKATE (Euskadi/Cataluña)
SOKRAM (Galiza)
---------------------
2019:
LIDIA CAO (Galiza)
MILLO (Italia)
MARINA CAPDEVILA (Cataluña)
PICHIAVO (Valencia)
SATR (China)
MILU CORRECH (Arxentina).
---------------------
2018:
MILU CORRECH (Arxentina)
DOA (Galiza)
DANIEL MUÑOZ "SAN" (Cáceres)
BOSOLETTI (Arxentina/Italia)
LULA GOCE (Galiza)
SPOK (Madrid)
---------------------
2017:
ANIMALITOLAND (Arxentina)
ISAAC CORDAL (Galiza)
NADA (IRIA FAFIÁN) (Galiza)
SEKONE (Galiza)
BTOY (Cataluña)
CURIOT (México)
YOSEBA MP (Galiza)
SATURNO (Cataluña)
CINTA VIDAL (Cataluña)
JORIT AGOCH (Italia)
POWONE (Galiza)
---------------------
2016:
NATALIA RAK (Polonia)
ISAAC MAHOW (Zaragoza)
HYURO (Arxentina / España)
CASE MACLAIM
NOVENOEL (Galiza)
CESTOLA NA CACHOLA (Galiza)
---------------------
2015:
ARYZ (Cataluña)
DULK (Valencia)
MIGUEL PERALTA (Almería/Galiza)
BORDALO II (Portugal)
PIXEL PANCHO (Italia)